Woreczki z lawendą
DIY,  Lawenda

Woreczki z lawendą DIY

Jesień w pełni, zima na horyzoncie, czas więc na ciepłe golfy, swetry, szaliki i czapki. Aby chronić zimowe ubrania, możemy wykorzystać lawendę wyhodowaną latem. Nie tylko skutecznie odstraszy mole, ale wypełni szafę pięknym, kojącym zapachem.

Woreczki z lawendą można powiesić na wieszakach, ułożyć na półkach szafy, czy włożyć do kieszeni rozpinanych kardiganów.

Saszetki są bardzo proste do wykonania, możemy je obszyć, albo związać i napełniać na nowo świeżą lawendą każdej jesieni.

Zioła Lawenda DIY
Bukiet suszonej lawendy

Do wykonania takich woreczków – oprócz suszonych kwiatów lawendy, potrzebne nam będą tkanina lniana lub bawełniana, sznurek lub tasiemka do związania saszetek. Możemy obszyć woreczki (wtedy najlepiej wyciąć prostokąty o wymiarach 30/8 cm, ścieg prowadząc centymetr od brzegu), ja czasem po prostu wycinam z materiału większe kwadraty i związuję.

Kiedy zbierać i suszyć lawendę? Tak naprawdę możemy ją ścinać w różnych momentach kwitnienia i uzyskać różny aromat. Ścięta później będzie pachnieć mocniej i bardziej wyraziście. Aromat lawendowych kwiatów będzie słabszy w miarę ich przekwitania.

Lawendę suszymy zawsze naturalnie, unikając miejsc mocno słonecznych i zapewniając bukietom lekki przewiew. Bukiety wieszamy kwiatami do dołu.

Woreczki lawendowe są bardzo praktyczne i wykorzystamy je nie tylko w walce z molami. Możemy je ułożyć w sypialni, koło poduszek, w bieliźniarce, torebce, czy powiesić w samochodzie.

Autor

Plant Lover

Sieje i hoduje w mieście. Fanka Italii i podróży kulinarnych. Uwielbia zapach rozmarynu i kawy. Nie może żyć bez muzyki i roślin. W wolnych chwilach amatorsko bloguje i maluje ściany ombre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *